Aksaray Üniversitesi
İslami İlimler Fakültesi
İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ ÖĞRETİM MATERYALİ TASARIM SERGİSİ- II

İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ ÖĞRETİM MATERYALİ TASARIM SERGİSİ- II

Aksaray İslami İlimler Fakültesi’nde Doç. Dr. Hasan TABAK’ın yürüttüğü Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersi kapsamında lisans öğrencileri ilkokul ve ortaöğretim eğitim kademelerine uygun kazanım temelli öğretim materyali tasarlamışlardır. Tasarlanan öğretim materyalleri 2 Haziran Perşembe günü 09:30’da açılış programıyla başlamıştır. Öğretim materyallerinin bulunduğu sergi gün boyu yoğun ilgi görerek devam etmiştir. Lisans öğrencisi organizasyonu sloganıyla Aksaray Üniversitesi Bahar Şenlikleri (#asüfest22) programında yerini aldı.

Sergi açılış programı, İslami İlimler Fakültesi 3. Sınıf öğrencilerinin Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı dersinde neler yaptıkları ve ders materyallerinin nasıl hazırlandığını özetleyen sinevizyon gösterisiyle başladı. Ders sorumlu ve sergi koordinatörü Doç. Dr. Hasan TABAK’ın konuşması ve Fakülte Dekanı Prof. Dr. Necmettin AYGÜN’ün konuşmalarıyla başlamıştır. Devamında ise serginin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ve sergiye materyalleriyle katılan öğrencilere katılım belgeleri Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu Doğru, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammed Sarı, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin AYGÜN, İslami İlimler Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Necattin Hanay ve Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin KAHRAMAN ve   İslami İlimler Fakülte Sekreteri Ayhan TÜRK tarafından verilerek son bulmuştur. Sergi organizasyonu ders sorumlusu Doç. Dr. Hasan Tabak koordinatörlüğü ve Ayhan Türk, Doktor Öğretim Üyesi Şuayip Karataş, Araştırma Görevlisi Osman Durmaz, Araştırma Görevlisi Rabia Saadet İnce, Araştırma Görevlisi Muhammed Enes Ercan, Araştırma Görevlisi Mahmut Toptaş ve Araştırma Görevlisi Gülender Sevgi sergi düzenleme kurulu üyelerinin katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.

Sergi açılışında fakülte dekanı Prof. Dr. Necmettin AYGÜN’ün konuşmasında “programımızın hayırlara vesile olmasını dilerken öğrencilerimizi sizlerin istidat ve kabiliyetinin gelişmesine katkı sağlayacağını düşüncemiz bu serginin başta sizler olmak üzere Fakültemiz ülkemiz memleketimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” temennisiyle serginin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek sonlandırmıştır.

Sergi açılış programından sonra fakülte ve diğer fakülteler ve meslek yüksekokulu yönetici ve öğretim üyeleri eşliğinde tasarlanan materyallerin bulunduğu sergi gezilmiştir. Materyalleri tasarlayan öğrenciler gün boyu sergiyi gezenlere bilgilendirme yapmışlardır.